Pazar Yeri Nedir ? | Habbonat ~ Bir tutam Habbonat

  Hoşgeldin, giriş yapmamışsın! Giriş yapmak için giriş menüsünü kullan, hesabın yok mu? O zaman buraya tıkla.

Pazar yeri nedir?

Pazar yeri istediğiniz Habbo ürünlerini satmak için kullanılan yerdir. En fazla 48 saat içinde Pazar’da satışa sunulan ürünleri listeleyebilir ve daha sonra geriye dönüp satılıp satılmadıklarını kontrol edebilirsin. Pazar Yeri’nde bulunan tüm (neredeyse) malzemeleri satabilirsiniz, ancak ördek kredisi yolu ile satın alınan ürünler, Evcil hayvan ve ışınlayıcılar gibi satılamayan bazı  malzemeler vardır.

 

 

Neden Pazar yeri kullanmalıyım?

Pazar yeri kullanmak, istediğiniz mobilyaları rekabetçi fiyatlarla bulmayı kolay hale getirir ve daha kolay ve geniş ticaret olanağı sağlar.


 

Neden Pazar Yerini kullanamıyorum?

Pazar Yerini kullanmak için bir Ticaret Lisansına ihtiyacın var. Ticaret Lisansını Habbo Vatandaşlık görevlerini tamalayarak elde edebilirsiniz. Lütfen unutmayınız eğer Takas işlemini yapamıyorsanız, Güvenlik kilidiniz başka bir bilgisayar veya bölgeden bağlandığınız için devreye girmiş ve bu sebeple takas yapma işleminiz kapatılmış olabilir. Böyle bir durumda müşteri Hizmetlerine istek göndererek güvenlik kilidiniz açılmasını isteyebilirsiniz.
 

 

Pazar Yeri’nde Malzemelerimi nasıl satabilirim?

Ürünlerim içerisinden seçip “Pazar Yeri’nde Sat” düğmesine tıklayarak, ticareti yapılabilir her malzemeyi satabilirsin. En az 1 Kredi karşılığında olmak üzere 5 malzemeyi satışa sunabilirsin.

 


Pazar yeri’nden istediğim malzemeleri nasıl satın alabilirim?

Mağaza içerisinde, diğer oyuncular tarafından satışa sunulan tüm malzemelerin listelendiği Pazar yeri kategorisi vardır. Farklı fiyatlarla satışa sunulan aynı tip birkaç malzeme varsa, her zaman en düşük fiyata malzemeyi almanızı öneririz.

 


 

Pazar yeri kullanmanın maliyeti nedir?

Bir satıcı olarak, size satış sonrası her 5 malzeme için 1 Krediye mal olacak ve siz malzeme satıldıktan sonra tam olarak belirttiğiniz kredi miktarını alacaksınız. Malzemenin gerçek satış fiyatı, belirttiğiniz satış rakamı ve artı % 1 satış komisyonu (minimum 1 Kredi) ‘dir.  Alıcı olarak, ortalama satış bedelinin toplam kredi tutarının % 1'ini vergi olarak ödeyeceksiniz. Mağaza ‘da ödemeniz gereken kesin fiyatı gösterilir. Vergiler otomatik olarak fiyata dâhil edildiğinden bu konuda herhangi bir endişeniz olmasın.
 

 

Diğer Habbo’lar ile takas yapabilir miyim?

Açıkçası! Diğer oyuncular ile Ticaret öğeleri değiştirilmez. Pazar Yeri basitçe kredi karşılığında ürün satmanı sağlar.
 

 

Malzemelerimin Pazar’ da satılıp satılmadığını  nasıl öğrenirim?

Hangi malzemelerinizin satıldığı bilgisini, Habbo Mağazasını açıp, Pazar sekmesini tıklayarak Tekliflerim altında bulabilirsiniz.
 

 

Malzemelerim satılmazsa ne olur?

Eğer malzemeleriniz satılmamışsa, Pazar Yeri’nde Tekliflerim sekmesi altında bir not bulacaksınız. Malzemelerinizi oradan bozdurabilirsiniz.
 

 

Pazar Yeri’nde sattığım malzemelerimin satışını iptal edebilir veya malzemeleri geri getirebilir miyim?

Pazar Yeri’nde satılan malzemeler, satıldıktan sonra geri alınamaz.
 

 

Pazar Yeri’nde satılığa çıkardığım malzemelerimin satışı devam ederken, iptal edebilir veya geri alabilir miyim?

Evet, Mağaza ‘da  “Tekliflerim” sayfa açarak ve daha sonra “geri al” butonuna tıklayarak verdiğiniz satış reklamını iptal edebilirsiniz.

 

 

Habbonat.com

  Bu sayfaya yorumlar engellenmiş.